Naj večeri v Metliki - TOMISLAV URH

9. 1. 2012

9. januarja 2012 je znani Metličan Toni Gašperič pripravil v sodelovanju z Ljudsko knjižnico Metlika v tukajšnjem Mladinskem centru tretji Naj večer. Njegovi gostje so bili tokrat Vera Vardjan iz Velikega Nerajca, Slavko Plut iz Semiča in Bore Raztresen iz Rima. Naj skladbe sta zaigrala klarinetist Žan Vlašič z Gornje Lokvice in njegov oče kitarist Stane. Z naj fotografijami se je predstavil Tomaž Urh iz Črnomlja, vinogradnik Tone Kostelec-Dolc pa je obiskovalcem, ki so do zadnjega kotička napolnili Mladinski center, postregel z vinom metličkom.

Najbolj zgovorni so bili seveda Vardjanova, Plut in Raztresen, ki so pripovedovali svoje naj zgodbe. Vardjanova je govorila predvsem o razvijanju njihove vasi in turizma v njej. Plut se je spominjal zlasti svojega očeta, legendarnega ljudskega pevca in godca na bršlanov list Tončka Pluta z Mladice. Raztresen pa je obudil zgodovino preimenovanja dela vasi Jankoviči v Rim.

Besedilo in fotografije: M. Bezek-Jakše