Tomislav Urh predstavi LIGHTROOM

4. 12. 2018

V torek, 4. 12., popoldne smo se člani kluba dobili v Stari lekarni v Studiu Rakun, kjer nam je naš član Tomislav Urh prikazal uporabo progarama Adobe Lightroom. Vsi smo že slišali za Lightroom, ne ga pa tudi poznamo.

Spoznali smo, da gre za podoben program, kot je Adobe Camera Raw, torej za obdelovanje surovih t. i. RAW posnetkov. Digitalne posnetke se da najbolje obdelovati, dokler še niso v kompresirani JPEG obliki, zato je poznavanje vsaj enega od omenjenih programov za resnejše fotografe nepogrešljivo.

Tomislav nam je na različnih primerih pokazal različne pristope k obdelavi. Z nami je delil tudi različne praktične trike in skrivnosti, ki jih program skriva. Kot se za fotografske navdušence spodobi, smo na koncu predavanja postavljali vprašanja in razvili debato, ki se je nadaljevala še izven Stare lekarne.

Besedilo in foto: Jani Pavlin