Razstava na prostem

BELA KRAJINA SKOZI OBJEKTIV

24. 6. 2015

V sklopu 52. Jurjevanja v Beli krajini, smo člani Fotokluba pripravili razstavo fotografij »Bela krajina skozi objektiv«. 20 fotografij, s katerimi so prikazane lepote Bele krajine, so bile razstavljene na prostem, v mestnem jedru Črnomelj, na trgu med cerkvijo Sv. Petra in Glasbeno šolo Črnomelj. Fotoklub je v svojih 13 let delovanja prvič pripravili razstavo fotografij na prostem. Prav tako se je tovrsten dogodek v Črnomlju zgodil prvič. Svoje fotografije je prispevalo 15 članov, katerih izbor fotografij prikazuje različne panoramske poglede, detajle iz narave, arhitekturo, življenje ljudi, običajev ter sobivanje živali z ljudmi. Otvoritev razstave je potekala na Malem trgu Sv. Duha, v sklopu otvoritve umetniških razstav v mestnem jedru Črnomelj. Razstava je bila na ogled do konca Jurjevanja.

»Bela krajina je lepa. Še lepša pa je skozi objektiv.«

Besedilo: Ivan Pavlakovič ml.

Fotografije: Tomislav Urh, Vinko Kukman, Branko Dražumerič

Plakat: Tomislav Urh