Letos smo končno uresničili dolgoletno željo in na kar dveh fotosafarijih iskali zapuščene, obnovljene, še stoječe in pozabljene arhitekturne posebnosti naše pokrajine. Na letošnjem Jurjevanju se je tako Fotoklub Črnomelj predstavil z razstavo fotografij svojih članov z naslovom Arhitektura Bele krajine.

Na razstavi je sodelovalo 16 avtorjev, članov Fotokluba Črnomelj: Andrej Jakljevič, Anita Jamšek, Bogdan Renko, Bor Vrščaj, Božidar Tessari, Brane Dobar, Branko Dražumerič, Damjan Peteh, Gregor Hutar, Ivan pavlakovič ml., Jani Pavlin, Peter Ambrožič, Petra Madronič, Sanja Hadjur, Tomislav Urh ter Vinko Kukman.

Razstavljenih je bilo 19 fotografij pretežno v črno-beli in sepia tehniki, nekaj je bilo tudi barvnih.

Besedilo: Gregor Hutar