delavnica

CAMERA RAW

in ogled fotografij iz ARIZONE

13. 2. 2020 smo člani Fotokluba Črnomelj izvedli delavnico Delo s programom Adobe Camera Raw. Program je namenjen obdelavi surovih fotografij (RAW), še preden jih kot JPEG odpremo v drugi aplikaciji. Po večini smo vsi udeleženci delavnice že seznanjeni s programom, ampak se naša znanja vseeno razlikujejo. Zaradi tega je bilo postavljeno veliko vprašanj in podanih več praktičnih izkušenj. Čisto vsi smo na delavnici prejeli nekaj koristnega znanja saj je program za marsikoga nepogrešljiv pri obdelavi svojih del.

Delavnico sem vodil Jani Pavlin. Tokrat smo prvič uporabili novo klubsko pridobitev - projektor.

Po delavnici nam je predsednik kluba Gregor Hutar pokazal fotografije iz Arizone, od koder se je vrnil pred par dnevi.

Delavnica je potekala v Studiu Rakun, v Stari črnomaljski lekarni. Udeležilo se jo je 7 članov.

Foto: Gregor Hutar

Besedilo: Jani Pavlin