Podelitev naziva ČASTNI ČLAN

3. 3. 2017

Upravni odbor Fotokluba Črnomelj je sprejel odločitev, da se v letu 2017 trem zaslužnim članom društva izkaže posebna zahvala za njihovo delovanje v društvu. Vsi trije so nadvse vestni in marljivi, cenjeni in spoštovani ljudje in kolegi. To naj bo vsem trem iskrena zahvala in spoštovanje za njihov doprinosa k prepoznavnosti, delu in ugledu Fotokluba Črnomelj. Tako je občni zbor Fotokluba Črnomelj podelil Vinku Kukmanu, Alojzu Novaku in Branku Dražumeriču naziv „častni član društva”.

Vinko Kukman

je ustanovnimi člani Fotokluba Črnomelj, kateri se je razvil iz foto krožka. To je naš Vinko Kukman, velik ljubitelj narave in vsega, kar se dogaja v njej. Njegove fotografije in hudomušni zapisi nam mnogim polepšajo dneve in prikažejo naravo v vsej njeni veličini in lepoti ne glede na letni čas, predvsem pa v znanem Vinkovem sloganu: »Jutra so najlepša zjutraj«. Vinko ima veliko zaslug, da naše društvo dobro deluje. Vesten in predan društvu je bil tako v funkciji predsednika društva, podpredsednika društva in kot večkratni član upravnega odbora. Svoj doprinos društvu je dal tudi s številnimi samostojnimi razstavami, nepogrešljiv pa je tudi na skupnih razstavah našega društva, ... Seveda pa največ odtehtajo njegova nesebična pomoč, večna pripravljenost pri organizacijah razstav, fotosafarijev ter seveda zabava ob njegovih zgodbah.

Alojz Novak

se je Fotoklubu pridružil kmalu po ustanovitvi le tega. Je izredno preprost, topel in srčen človek, zaprisežen ljubitelj narave ter arhitekture, saj ne more iz svoje kože in zanj res velja kot pravijo: »To je poklicna deformacija«. Alojz zelo rad fotografira stare predmete, arhitekturne detajle, naravo in še marsikaj drugega se najde v njegovem bogatem fotografskem arhivu. Alojz je človek na katerega se vedno lahko zaneseš. Vedno je tukaj in zdaj, nepogrešljiv pri vseh delih v društvu, na skupinskih razstavah, sestankih in vseh naših druženjih. Je tudi vestni in dolgoletni član Nadzornega odbora društva.

Branko Dražumerič

se je društvu pridružil nekoliko pozneje vendar ne glede na to postal hitro nadvse aktiven in prepoznaven član društva. Brankove fotografije nas vedno znova presenetijo z zelo natančno postavljenimi kompozicijami in načrtovanimi postavitvami. Branko se rad poigrava z barvami, fotomontažami in še čim. Njegov doprinos foto klubu je nesebičen in zelo dragocen, saj je reden na sestankih, klubskih razstavah, pri pripravi in pospravljanju razstav ter nepogrešljiv član klubskih fotosafarijev. S svojem skromnim, a zabavnim pristopom pa zna vedno dvigniti razpoloženje prisotnih.

Besedilo: Anita Jamšek

Fotografije: Bor Vrščaj