Fotosafari - Vode Bele krajine

8. 7. 2017

Člani foto kluba smo se 8. julija 2017 odpravili na fotosafari na domači teren, Bela krajina. Tema fotosafarija je bila »Vode Bele krajine«. V jutranjih urah, ne prezgodaj, ob 7h, smo ob kavi določili lokacije, katere bomo obiskali. Prva lokacija je bila Podlog pri Dragatušu. Na okljuku Lahinje, kateri je divje poraščen in na mestih težje dostopen, smo eni začeli takoj loviti kačje pastirje in metulje, drugi pa iskali tihožitje reke z okolico. V skoraj neznosni sparini smo prisotni kmalu začutili, da je pred nami izjemen in zabaven dan. Po hitrem zajtrku smo nadaljevali na izviru Obrščica, kjer se nam je pridružil Damjan. Naslednja destinacija je bil poplavljen kamnolom pri Velikem Nerajcu, tako imenovan »Dragatuški Kornati«. Ko se je ozračje že pošteno ogrelo, so postali tudi želodčki pošteno prazni. Ni bilo potrebno veliko pregovarjanja za naslednjo dejanje … mešano meso na žaru v gostili Laterna. Dobro podloženi smo fotosafari nadaljevali v Dolnji Preloki, pri Kolpi nato pa proti Žuničem, kjer smo odložili Branka ter si sproti še ogledali fotografijo staro približno 120 let. Na fotografiji so bili lokalni vaščani, kateri so služili kruh v tujini. Kljub letom je fotografija odlično ohranjena, iz tehničnega vidika pa izjemna.

Foto dan smo zaključili ob Kolpi v Vukovcih, kjer nas je še zapustila Petra. Ostala trojica, Damjan, Gregor in Ivan, smo si najprej privoščili osvežujoče kopanje, potem pa še par posnetkov preden se je stemnilo. Na koncu dana smo si priznali, da se tudi na lokalnem terenu da še marsikaj fotografirati.

Besedilo in fotografiji: Ivan Pavlakovič ml.