Razstava fotografij Petre Madronič

PASTIRČE MLADO I MILO

21. 6. 2018

V sklopu letošnjega Jurjevanja je bila v četrtek, 21. 6. 2018, v Belokranjskem izročilu, otvoritev samostojne fotografske razstave Petre Madronič, z naslovom »Pastirče mlado i milo«. Avtorica je prizadevna članica Foto kluba Črnomelj. Petra nas s čudovitimi fotografijami, opremljenimi z verzi iz te znane belokranjske pesmi, na svoj prepoznaven in inovativen način popelje v okolje Nerajskih lugov. Ali kot jih sama imenuje »Nerajskih kornatov«. Razstava je zamišljena in izvedena izrazito konceptualno. Začutimo tankočuten avtoričin pogled skozi iskalo fotografske kamere. Poseben čar, dajejo stvaritvam odsevi belokranjske noše, na bolj ali manj zrcalni vodni površini. Gledalca razstavljena dela, v lepem ambientu Bernardinega izročila, v zasanjanih mislih, kar ponesejo v preteklost, ko so pastirčki čuvali svoje čredice in iz svojih frulic, izvabljali lepe melodije.

Petrina razstava

Dogodek je popestrila pevska skupina Polanski odmev pod vodstvom gospe Katarine Kapš, ki je zapela tudi pesem, po kateri razstava nosi naslov. Razstava bo na ogled v času Jurjevanja in potem še vse do jeseni.

Besedilo: Vinko Kukman

Fotografije: Ivan Pavlakovič ml.